جوجه بوقلمون بیوتی

بوقلمون یکی از بزرگ ترین پرنده های خانگی محسوب می شود که دارای وزن زیادی می باشد. گوشت بوقلمون به علت داشتن طعمی لطیف و همچنین خواص ارزنده ای که دارد در کل دنیا از طرفداران زیادی برخوردار شده است.

از انواع نژادهای گوشتی جوجه بوقلمون می توان به جوجه بوقلمون بیوتی، جوجه بوقلمون هیبریدی و جوجه بوقلمون نیکلاس اشاره کرد.

پرورش جوجه بوقلمون بیوتی مانند دیگر گونه های گوشتی در تامین پروتئین حیوانی بسیاری از کشورها موثر می باشد که البته در ایران صنعتی تازه می باشد.

البته پرورش و فروش جوجه بوقلمون به شکل سنتی از قدیم در روستاها رواج داشته است ولی پرورش آن ها به صورت صنعتی، نوپا می باشد.

از آنجایی که بوقلمون ها در سال تخم گذاری کمی نسبت به سایر پرندگان دارد و از آن تعداد نیز میزان کمی نطفه دار هستند از آن جهت پرورش دهندگان ترجیح می دهند جوجه بوقلمون یک روزه را برای پرورش خریداری کنند که جوجه بوقلمون سفید بیوتی، هیبریدی و نیکلاس هم از این قاعده مستثنی نمی باشند.

جوجه بوقلمون که برای پرورش صنعتی مناسب می باشند اکثراً اصلاح نژاد گوشتی شده اند و با نام های متفاوتی به فروش می رسند.

جوجه بوقلمون بیوتی به محض خروج از تخم تا 36 ساعت فرصت دارند تا شما خوردن و آشامیدن را به آن ها آموزش دهید در غیر اینصورت با احتمال زیاد جوجه ها این کار را یاد نمی گیرند و می میرند.

هفته اول زندگی جوجه بوقلمون بیوتی جزء هفته های حیاتی جوجه بوقلمون می باشد. غذایی که در این مدت به جوجه داده می شود باید شامل 28 درصد پروتئین، آنتی بیوتیک، اسید آمینه و ویتامین و انرژی باشد.

کارشناسان شرکت طیور پروران میهن آماده ارائه هر نوع مشاوره جهت پرورش جوجه بوقلمون بیوتی و خرید و فروش این پرنده هستند. با ما تماس بگیرید.

instagram
telegram
آیا تونستیم بهتون کمک کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 4 =