جوجه بوقلمون برنز

جوجه بوقلمون برنز  یکی از نژادهای اهلی بوقلمون می باشد. این گونه از جوجه بوقلمون در قیاس با سایر گونه ها بسیار آرام تر می باشند و می توان از آن ها به راحتی نگهداری کرد.

آرامش آن ها به شکلی می باشد که وقتی برای دادن غذا به جوجه بوقلمون برنز نزدیک می شوید آن ها برای خوردن غذا به راحتی سراغ شما می آیند.

مثل بسیاری از انواع بوقلمون، این نژاد از بوقلمون هم در برابر سرما بسیار حساس هستند و باید در شرایط نا مساعد و سرما به خوبی از آن ها نگهداری شود.

جوجه بوقلمون برنز نر هنگام بلوغ شان وزنی بین 25 تا 45 پوند دارند ولی جنس ماده آن ها دارای وزنی بین 14 تا 26 پوند می باشند.

این بوقلمون ها دارای پرهای سیاه مات هستند که لکه های قهوه ای بر روی آن می باشد که به رنگ سبز تمایل دارد که در زیر نور خورشید به زیبایی می درخشد.

امروزه با توجه به اینکه جوجه بوقلمون برنز وحشی و سینه پهن دارای سینه ای پر گوشت می باشند بسیار مورد توجه پرورش دهندگان بوقلمون قرار گرفته اند و فروش جوجه بوقلمون از این نوع نیز بسیار رایج شده است.

البته این نکته را باید در نظر داشت که پرورش بوقلمون برنز سینه پهن از بوقلمون برنز وحشی مشکل تر می باشد و آن به دلیل این می باشد که سینه پهن بوقلمون سینه پهن مانع از جفت گیری شده و لقاح در آن ها باید به شکل مصنوعی انجام شود و این موضوع کار را بسیار برای پرورش دهندگان سخت می کند.

جوجه بوقلمون برنز نر دارای یک زائده در زیر گردن شان هستند که نوع ماده فاقد آن می باشد و این وجه تمایز بوقلمون برنز نر و ماده است.

این نکته را نیز در کشور ایران در نظر داشته باشید که برخی از بوقلمون های برنز دیده شده اند که به علت اصیل نبودن وزن گیری کم تری نسبت به نوع اصیل آن دارند.

در صورت تمایل به دریافت مشاوره در زمینه پرورش جوجه بوقلمون برنز با کارشناسان شرکت طیور پروران میهن تماس بگیرید.

instagram
telegram
آیا تونستیم بهتون کمک کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − پنج =