فروش جوجه مرغ گوشتی

محصولی دیگر در شرکت طیور پروران میهن، جوجه مرغ گوشتی می باشد. سالانه تعداد زیادی جوجه مرغ گوشتی در سراسر دنیا تولید می شود. جوجه ها در ساعات اولیه هچ در معرض بیشترین عوامل استرس زا قرار می گیرند. قرار گرفتن در برابر این عوامل نه تنها باعث مرگ و میر آن ها می شود بلکه اگرهم زنده بمانند باعث می شود که رشد طبیعی آن ها با وقفه روبرو شده و به وزن ایده آل نرسند. کسی که قصد پرورش جوجه مرغ دارد سعی می کند تا سالم ترین آن ها را تهیه کرده و جوجه های ضعیف و بیمار را در سالن هایی که تراکم بالایی دارند نگهداری می کنند.

هنگامی که جوجه ها به مزرعه می رسند باید سلامتی آن ها از آن به بعد نیز تضمین شده باشد بنابراین نیاز است که مزرعه نگهداری کاملاً تمیز و ضد عفونی شده باشد. همچنین بعد از ورود جوجه مرغ گوشتی به مزرعه نیاز است که جلوی ورود افراد غیر ضروری گرفته شود و اگر ورود افرادی ضروری می باشد باید قبل از ورود دوش بگیرند و لباس کاملاً تمیز به تن کنند. در هنگام بازدید، آخرین مرحله، بازدید از جوجه های بیمار به دلیل عدم انتقال بیماری به جوجه های سالم می باشد. واکسیناسیون جوجه مرغ گوشتی یکی دیگر از کارهایی است که در روزهای اولیه برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های خاص در هچری مناسب انجام می گیرد.

مهم ترین بخش زندگی جوجه ها یک روز اول می باشد به همین جهت یک روز قبل از ورود جوجه ها، سالن آماده و سرکشی می شود. یکی از این موارد ایجاد هوای سالم و گرم و پر از اکسیژن برای جوجه های تازه هچ شده می باشد. هوای ناسالمی که دارای در اکسید کربن و آمونیاک باشد موجب افسردگی، لاغری و در نهایت مرگ جوجه می شود. تهویه باید به شکل قوی انجام گیرد، زیرا تهویه نامناسب هوای سمی بوجود می آورد که با تهویه بیشتر قابل جبران نمی باشد.

از آنجا که جوجه تقریباً نیمی از عمر خود توانایی هماهنگی با دمای بیرونی را ندارند بنابراین باید دما را بر حسب شرایط آب و هوا تنظیم کرد ولی باید دمایی بین 31 تا 32 درجه برای جوجه مرغ گوشتی فراهم شود و در غیر اینصورت با مرگ و میر و یا رشد نامناسب جوجه ها مواجه خواهید شد.

قبل از ورود جوجه ها باید آب تمیز و مناسب برای آن ها تهیه شود زیرا آب آلوده می تواند باعث انتقال بیماری و ایجاد بیماری هایی از قبیل اسهال شود که در نهایت مرگ جوجه را موجب خواهد شد.

محیطی که جوجه ها در روز اول وارد آن می شوند باید محصور و بسیار گرم و راحت و تمیز باشد. بستر جوجه ها همیشه باید کاملاً تمیز باشد در غیر اینصورت باید تعویض شود و این به این علت می باشد که سیستم ایمنی جوجه مرغ در روزهای اول هنوز کامل نشده است.

 دسترسی به آب هم دما با محیط برای جوجه ها بسیار پراهمیت می باشد چون باعث افزایش اشتها و بهبود وزن می شود و از دست دادن 20 درصد آب بدن جوجه موجب مرگ جوجه می شود. بنابراین رسیدگی به وضعیت سالن نگهداری جوجه مرغ گوشتی قبل از ورود آن ها بسیار ضروری می باشد.

5/5