بلدرچین اسکالد

انواع بلدرچین ،پرندگانی قوی هستند که خود را تا حد زیادی با شرایط آب و هوایی وفق می دهند و همچنین در برابر بیماری ها بسیار مقاوم تر نسبت به سایر پرندگان می باشند و از آنجا که این پرنده با سرعت به بلوغ می رسد و گوشت لذیذ و مقوی دارد و علاوه بر آن تعداد تخم گذاری بالایی دارد بسیار مورد توجه پرورش دهندگان قرارگرفته است. بلدرچین ها دارای نژاد مختلفی هستند که از آن جمله می توان به بلدرچین اسکالد اشاره کرد.

بلدرچین اسکالد داری طولی بین 24.13 تا 31.115 سانتی متر می باشد. این گونه بلدرچین بسیار خلق و خوی آرامی دارد و می توان گفت یکی از خوش اخلاق ترین نژاد بلدرچین می باشد و اصلاً ژن پرخاشگری در او فعال نگردیده است. این موضوع به اضافه زیبایی بلدرچین اسکالد او را بسیار پر جاذبه کرده است. از دیگر خصوصیات مثبت این پرنده این است که مخصوصاً جنس نر صدای بسیار دلنشین و جذابی دارد که به خصوص در فصل جفت گیری بسیار خودنمایی می کند.

از آن جایی که جاذبه جنسی در آن ها بسیار زیاد می باشد تشخیص جنس نر و ماده در آن ها بسیار ساده می باشد و باید به جثه بزرگ تر جنس نر به ماده نیز به عنوان یک تفاوت اشاره کرد. بعد از تخم گذاری جوجه ها بعد از 23 روز بیرون می آیند. جوجه  ها بعد از بیرون آمدن بهتر است  به صورت یک نر و یک ماده کنار هم قرار بگیرند و اگر هم بصورت مجموعه ای قرار است نگهداری شوند باید از روزهای اول به این روند عادت کرده باشند و با هم آشنا شده باشند.

بلدرچین اسکالد دارای یک تاج پر بالای سر خود می باشد که به صورت ریش ریش و بسیار مرتب و شانه شده می باشد که از بالای نوک تا بالای سر وی کشیده شده است. پرهای این پرنده در ناحیه شکم و گردن و سینه به گونه ای است که دور تا دور و به رنگ های نقره ای و خاکستری کشیده شده است. دم این پرنده متوسط و بلند می باشد که عموماً دارای رنگ خاکستری است. انتهای بال بلدرچین اسکالد نیز به صورت خطی ممتد و به رنگ سفید می باشد.

آیا تونستیم بهتون کمک کنیم؟