بلدرچین آمریکایی

 

بلدرچین آمریکایی بزرگ جثه ترین و سنگین ترین نوع بلدرچین می باشد که اصلاح نژاد نشده است. این پرنده بومی آمریکای شمالی بوده و قدش بین 24.13 تا 26.67 سانتی متر می باشد. بلدرچین آمریکایی نر نقابی سفید رنگ و جنس ماده آن نقابی حنایی رنگ بر روی صورت دارد و بوسیله همین نقاب ها از سایر نژاد ها تشخیص داده می شوند.

این بلدرچین صدایی آهسته و لطیف و بی آزاری دارد و به علت اینکه صدایی شبیه باب وایت از حنجره اش بیرون می آید به آن بلدرچین باب وایت نیز می گویند. حداکثر وزن بلدرچین آمریکایی بین 198.45 تا 226.8 می باشد. این پرنده از آنجا که در سنین جوانی کیفیت بالاتری دارد بنابراین در بسیاری از اوقات زود تر ازینکه به این وزن برسند می توان آن ها  را کشتار نمود.

این پرنده به قدری مفید می باشد که  از پاها و ناخن هایش  هم نوعی روغن استخراج می شود که حتی قابل خوردن نیز می باشد. این گونه بلدرچین دارای سویه های متفاوتی می باشد و می توان سویه های نادری از آن ها را پیدا کرد. جفت گیری در این نژاد بلدرچین راحت بوده و می توان تخم ریزی را به شکل موثر و وحشی از اوایل فروردین تا شهریور مشاهده نمود ولی این در شرایطی می باشد که سن آن ها بیشتر از 10 هفته باشد.

از آن جا که بلدرچین به صورت صنعتی نیز پرورش پیدا می کند باید آن ها را به صورت یک نر و دو ماده نگهداری کرد. پس از اینکه بلدرچین ها جفت گیری و تخم گذاری کردند، جوجه ها بعد از 22 تا 23 روز بیرون می آیند.

تغذیه بلدرچین آمریکایی به عنوان یک پرنده شکاری شامل حشرات و علف های هرز می باشد.

از نظر خصوصیات نژادی با توجه به اینکه دارای سویه های مختلفی می باشند نمی توان ویژگی های مشترک زیادی را برای آن ها نام برد اما در کل دارای نوک کوتاهی هستند که دارای شیب زیادی به سمت پایین می باشد و به نوک عقاب شباهت دارد.

معمولاً بلدرچین آمریکایی به جز سویه سفید آن دارای دو رنگ می باشد که رنگ ها ترکیب دو تایی از رنگ های سفید، سیاه، حنایی و قهوه ای روشن تا تیره می باشد.

آیا تونستیم بهتون کمک کنیم؟