فروش جوجه اردک پکنی

9 / 10
از 11 کاربر

ما در شرکت طیور پروران میهن در زمینه فروش جوجه اردک پکنی نیز فعالیت داریم از این رو می توانید برای خرید جوجه اردک پکنی با ما در تماس باشید. اردک های  اهلی زیادی با سویه های متفاوتی در دنیا وجود دارد. این اردک ها به تخم گذار، گوشتی، دومنظوره و تزئینی تقسیم می شوند.

یکی از نژادهای اردک، جوجه اردک پکنی می باشد که جزء گونه های گوشتی به حساب می آید و بهبود ژنتیکی در آن ها صورت گرفته است. این اردک از نظر تولید گوشت از برترین نژادها محسوب می شود .این اردک همان طور که از اسمش مشخص است بومی چین است و در بیشتر مزارع پرورش اردک گوشتی در آمریکا و انگلستان از این نژاد اردک استفاده می شود. همچنین گوشت لذیذ این نژاد اردک تجاری در استرالیا نیز از محبوبیت خاصی برخوردار می باشد.

 وزن اردک پکنی نر بین 4 تا 4.5 کیلوگرم و ماده آن وزنی بین 3.600 تا 4.100 کیلوگرم دارد. این اردک به علت اینکه دوره پرورش کوتاهی دارد در کشور ما نیز دارای طرفداران زیادی است.

تعدد تخم گذاری اردک پکنی بسیار خوب می باشد و در سال بین 130 تا 170 تخم می گذارد. وزن هر تخم 60 تا 80 گرم می باشد و رنگ پوسته اش سفید کرمی و یا زیتونی می باشد.

فرق نر و ماده در نژاد پکنی وجود دو پر در انتهای دم نر می باشد. رنگ بال و پر این نژاد از اردک کرم و مایل به سفید می باشد و گوشت جوجه اردک پکنی نیز به رنگ زرد مایل به نارنجی است و دارای پاهایی قوی و بسیار مستحکم می باشد. سیستم بدن اردک پکنی به شکلی می باشد که بر روی زمین امکان جفت گیری نداشته و برای این کار باید به داخل آب برود.

 بهترین سن برای فروش جوجه اردک پکنی در بازار 8 تا 12 هفتگی جوجه اردک پکنی می باشد. وزن این اردک در این سن بین 2.5 تا 3.5 کیلوگرم می باشد. فروش جوجه اردک پکنی بعد از این زمان زیاد به صرفه نیست زیرا در سنین بالاتر کیفیت گوشت اردک پکنی پایین خواهد آمد. یکی از دلایل پایین آمدن کیفیت گوشت این است که حدود 20% از گوشت این نژاد را چربی تشکیل می دهد و وقتی که وزن بالا تر می رود این مقدار زیاد شده و برای استفاده کننده از جوجه اردک پکنی زیاد مطلوب نمی باشد.

تولید تخم جوجه اردک پکنی نیز از نژادهای مسکویی و آیلسبری مطلوب تر می باشد. پرورش و فروش جوجه اردک پکینی بسیار مقرون به صرفه می باشد و دارای گوشت لذیذی است. هنگامی که جوجه ها از تخم بیرون می آیند باید در دمای بالایی نگهداری شوند تا از تلفات آن ها جلوگیری شود و تغذیه کردن مطلوب آن ها نیز باعث تولید گوشت بهتری خواهد شد و بر روی فروش جوجه اردک پکنی بسیار تاثیر گذار می باشد.

جوجه اردک های پکنی بعد از این که تلقیح در آن ها انجام می شود، اردک ماده تا چندین روز تخم های بارور می گذارد و آخرین تخم باروری که توسط جوجه اردک پکنی بارور می باشد یک هفته پس از تلقیح می باشد ولی برای افزایش میزان باروری جوجه اردک پکنی نیاز است که در هفته دو بار عمل تلقیح انجام پذیرد.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :